EATON HFDDC2100KL Molded Case Circuit Breaker, 600 VAC/250 VDC, 100A, 42 kA Interrupt, 2P
Item: BH3BWYModel: HFDDC2100KL
In Stock
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
Item Circuit Breaker Switch
Amps Rating 100A
Circuit Breaker Frame Type Molded Case Switch
Frame F
Height 6"
Interrupt Rating 42 KAIC at 600V AC
Length 3.38"
Number Of Poles 2
Terminals Line And Load
Trip Type Fixed Thermal, Fixed Magnetic
Type Molded Case Switch
Voltage Rating 600V AC/250V DC