EATON HFDDC3150K C Dc/Pvgard Molded Case Switch, F-Frame, Hfd, Molded Case Switch | BH3BZT
EATON HFDDC3150K Molded Case Circuit Breaker, 600 VAC/250 VDC, 150A, 42 kA Interrupt, 3P
Item: BH3BZTModel: HFDDC3150K
In Stock
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
Item Circuit Breaker Switch
Amps Rating 150A
Circuit Breaker Frame Type Molded Case Switch
Frame F
Height 4.13"
Interrupt Rating 42 KAIC at 600V AC
Length 3.38"
Number Of Poles 3
Terminals Load Side
Type Molded Case Switch
Voltage Rating 600V AC/250V DC
Width 4.13"