EATON HFDDC3125WF01 Molded Case Circuit Breaker, F-Frame, Type Hfd, 3-Pole, 125A, 600 Vac, 250 Vdc
Item: BH3BZNModel: HFDDC3125WF01
In Stock
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 125A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type HFD
Class V DC
Features Freeze Tested
Frame F
Height 4.9"
Interrupt Rating 42 kAIC at 600V AC
Length 7.7"
Number Of Poles 3
Terminals Without Terminals
Voltage 600V AC/250V DC
Width 4.9"