EATON HFDDC2150W Molded Case Circuit Breaker, Type Hfd, 2-Pole, 150A, 600 Vac, 250 Vdc, 42 Kaic At 125 Vdc
Item: BH3BXWModel: HFDDC2150W
In Stock
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 150A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Class V DC
Frame F
Height 7 1/4"
Interrupt Rating 42 kAIC at 125V DC
Length 5"
Number Of Poles 2
Trip Type Fixed Thermal, Fixed Magnetic
Voltage 600V AC/250V DC
Width 5"