EATON HFDDC3100LA13S02 C Dc/Pvgard Complete Molded Case Circuit Breaker, F-Frame, Hfd | BH3BZF
EATON HFDDC3100LA13S02 Molded Case Circuit Breaker, Type Hfd, 3-Pole, 100A, 600 Vac, 250 Vdc, 42 Kaic At 600 Vac
Item: BH3BZFModel: HFDDC3100LA13S02
In Stock
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 100A
Auxiliary Switch 2A-2B Rear With Right Pigtail
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Frame F
Height 6"
Interrupt Rating 42 kAIC at 600V AC
Length 3.38"
Number Of Poles 3
Terminals Line And Load
Trip Type Fixed Thermal, Fixed Magnetic
Voltage 600V AC/250V DC
Width 4.13"