EATON HFDDC1125L Molded Case Circuit Breaker, Type Hfd, 125A, 600 Vac, 42 Kaic At 125 Vdc, Line And Load
Item: BH3BVQModel: HFDDC1125L
In Stock
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 125A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Frame F
Height 5"
Interrupt Rating 42 kAIC at 125V DC
Length 7 1/2"
Number Of Poles 1
Terminals Line And Load
Trip Type Fixed Thermal, Fixed Magnetic
Voltage 600V AC
Width 2"