EATON GWF3015 Molded Case Circuit Breaker, G-Frame, Type Gwf, 3-Pole, 15A, 440 Vac, 25 Kaic At 415 Vac
Get it by Friday, Apr 10
€1,245.38 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Circuit Breaker |
| Height | 4 22/25" |
| Length | 2.63" |
| Width | 3" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 0.59 |
| Ship height (cm) | 12.4 |
| Ship length (cm) | 6.68 |
| Ship width (cm) | 7.62 |
| Country of Origin | US |
Explore Products
- SMC VALVES D-H7BSAPC Auto Switch
- WEG RDC 270K 3W-UCW 10668970 Resistor, 3 Watt Maximum power of resistor, 270 kOhms For Capacitive Unit
- WINSMITH E30MDTS23000DN Gear Reducer, 182-184TC Motor Frame, Right Angle Double Worm Gear, Quill Input
- DIXON CF150-7SS Crimp Ferrule, 1-1/2 Inch I.D., Stainless Steel, 2-1/64 to 2-4/64 Inch O.D.
- EATON B27SGE40T040 Non-Reversing Starter, 40 A, 24 V, 50/60 Hz, Separate Wiring, Nema 1, 40 A Ifl, 24-40 FLA
- GRAINGER ZUSA-HT-6557 Industrial Air & Water Pvc Tubing, Clear, 1 Inch Inside Dia
- MILWAUKEE VALVE UPBA-480BLL-112 Ball Valve, Low Lead Brass, 2 Piece, Full Port, 1 1/2 Inch Valve Size
- FEIN POWER TOOLS 63502118230 Oscillating Scraper Blade, 3 Inch Blade Width, 3 Inch Overall Length, Carbide Grit

