EATON GJS316032M G Electronic Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, Gj, Digitrip 310 Rms | BH9VTJ
EATON GJS316032M Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, Type Gj, 3-Pole, 160A, 600 Vac, Line/Load End Caps
Item: BH9VTJModel: GJS316032M
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 160A
Frame JG
Height 4.13"
Interrupt Rating 35 kAIC at 480V AC, 40 kAIC at 415V AC, 18 kAIC at 600V AC, 85 kAIC at 240V AC
Length 3.57"
Terminals Line And Load End Caps
Trip Type Electronic LSI
Voltage 600V AC
Width 4.13"