EATON GJS310032M G Electronic Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, Gj, Digitrip 310 Rms | BH9VRZ
EATON GJS310032M Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, Type Gj, 3-Pole, 100A, 600 Vac, Line/Load End Caps
Item: BH9VRZModel: GJS310032M
In Stock
Get it by Monday, May 25
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 100A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type GJ
Frame JG
Height 7"
Interrupt Rating 40 kAIC at 415V AC, 35 kAIC at 480V AC, 85 kAIC at 240V AC, 18 kAIC at 600V AC
Length 3 11/25"
Mounting Hardware Metric
Number Of Poles 3
Terminals Line And Load End Caps
Trip Type Electronic LSI
Voltage 600V AC
Width 4.13"