EATON GJS310036M G Electronic Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, Gj, Digitrip 310 Rms | BH9VTE
EATON GJS310036M Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, Type Gj, 3-Pole, 100A, 600 Vac, Line/Load End Caps
Item: BH9VTEModel: GJS310036M
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 100A
Frame JG
Height 7"
Interrupt Rating 85 kAIC at 240V AC, 40 kAIC at 415V AC, 35 kAIC at 480V AC, 18 kAIC at 600V AC
Length 3 11/25"
Terminals Line And Load End Caps
Trip Type Electronic LSIG
Voltage 600V AC
Width 4.13"