EATON GJE410035M Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, 4-Pole, 100A, 600 Vac, 25 Kaic At 415/480 Vac
Item: BH9VKPModel: GJE410035M
In Stock
Get it by Friday, May 22
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 100A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type GJ
Frame JG
Height 7"
Interrupt Rating 25 kAIC at 415/480V AC, 65 kAIC at 240V AC, 18 kAIC at 600V AC
Length 3 11/25"
Mounting Hardware Metric
Number Of Poles 4
Protection Type 0% Protected Neutral Pole
Terminals Line And Load End Caps
Trip Type Electronic LSG
Voltage 600V AC
Width 5.34"