EATON FD3150LU05 Molded Case Circuit Breaker, F-Frame, Type Fd, 3-Pole, 150A, 600 Vac, 250 Vdc
Get it by Friday, May 22
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Circuit Breaker |
| Height | 4.13" |
| Length | 3.38" |
| Width | 4.13" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 2.03 |
| Ship height (cm) | 10.49 |
| Ship length (cm) | 8.59 |
| Ship width (cm) | 10.49 |
| Country of Origin | US |
Explore Products
- GATES 5/C75 Banded V-Belt, 5 Strand, 77.9 Inch Outside Length
- VESTIL LAD-6-21-G-EZ Steel Rolling Warehouse Ladder, 50 Deg, 6 Grip Strut, 23-9/16 Inch Step Width, 350 lb Capacity, Blue
- IDEAL SHIELD HGR-2-120-36-P Guard Rail System Length 10 Feet x 36 In
- MAIN FILTER INC. MF0614875 HP38NL925MV Interchange Hydraulic Filter, Glass, 25 Micron, Buna Seal, 9.13 Inch Height
- BATTALION 4PE34 Safety Hasp Steel 3-1/2 Inch Length
- SMC VALVES ZPT63HFJ75-B01-A18 Vacuum Pad
- EATON ETR-5000-2B1LB0 Transformer Relay, 40-250 VAC, 19-300 VDC, 8 Inputs, 9 Outputs, Digital Input
- BUSSMANN NO.663 Fuse Reducer, H/K, 60 Amp Max. Amps, 600 VAC, 0 To 30 Amp, Nonrejection Fits Fuse Block
Explore More
- KEYSHAFT
- Parking Curbs and Speed Bumps
- Snap Action Switches
- High Temperature Lead Wire
- Diffusers
- Lightsticks
- AKRO-MILS 30128 Shelf Bins
- SALISBURY Class 0 Electrical Insulating Rubber Gloves, 14 Inch, Black
- MUELLER INDUSTRIES 861SS-BC Y Strainers
- GLOBE SCIENTIFIC Griffin Style Beakers, Polypropylene, Printed Graduations
- ANVIL AS661 Series Strut Brackets, Slot Up
- CADDY INDUSTRIAL SALES 402 Clevis Hanger
- LIFT PRODUCTS LPT-025-36 Series, Scissor Lift Table
- EATON AR/ARD Series Industrial Control Relays
- LOVEJOY SLD 2600 Series, Keyless Rigid Couplings, Metric
- BROWNING YSM Series Unhardened Steel Miter Gears, 5 Pitch
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
EATON FD3150LU05 Molded Case Circuit Breaker, F-Frame, Type Fd, 3-Pole, 150A, 600 Vac, 250 Vdc





