EATON FD3020BP10 Molded Case Circuit Breaker, 3-Pole, 20A, 600 Vac, 250 Vdc, Load Side, 50/60 Hz
Get it by Thursday, May 21
€2,733.98 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Circuit Breaker |
| Height | 6" |
| Length | 3.38" |
| Width | 4.13" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.35 |
| Ship height (cm) | 15.24 |
| Ship length (cm) | 8.59 |
| Ship width (cm) | 10.49 |
| Country of Origin | US |
Explore Products
- GATES 71032958 Hose Coupling, 0.752 Inch I.D, 4.72 Inch Length, 2.709 Inch Cutoff Size
- EATON FAZ-B2/2-NA Mcb, 2 Pole, 2A, B Curve
- GRAINGER 1238_12_48 Aluminum Sheet, 4 Ft Overall Length, +/-0.0015 Inch Tolerence
- EATON HVX075A2-4A1N1D3 Adjustable Frequency Drive, 75 HP, NEMA Type 12, EMC H, 480 V, RS-232 with D9
- APPROVED VENDOR M04120.450.0001 Hex Nut, M45x4.5 Thread Size, Steel, 36 mm Ht., 70 mm Wd., Blk Oxide
- VESTIL SPR-POST-W Steel Semi-Permanent Barrier Post White
- PARKER L6658921153 Solenoid Air Control Valve 1 Inch 120vac
Explore More
- KEYSHAFT
- Refrigerator/Freezer/Ice Maker Acc
- Safety Glasses
- Class D - Milk Bottle - Fuses
- Water Level Testers
- PEWAG Chain Sling, Grade 100
- AKRO-MILS 30130 Shelf Bins
- ASSOCIATED SPRING RAYMOND Powerline X750 Gas Springs
- GLOBE SCIENTIFIC Diamond Culture Tube Caps, for 25 mm Glass Culture Tubes
- GROTE Battery Terminals
- BALDOR / DODGE High Speed Taper Lock Flange Assemblies
- WON H30 Series Standard Rails
- WATTS RK-775/775DCDA Series Backflow Preventer Repair Kit
- ARLINGTON INDUSTRIES Non-Metallic Enclosures
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
EATON FD3020BP10 Molded Case Circuit Breaker, 3-Pole, 20A, 600 Vac, 250 Vdc, Load Side, 50/60 Hz
€2,733.98 /unit





