EATON EMR-3000-2B1FA0 Motor Relay, 40 to 250 VAC, 19 to 300 VDC Supply
Get it by Monday, May 25
| Analog Inputs | 0 |
| Analog Outputs | 0 |
| Frequency Rating | 50/60 Hz |
| Height | 8.62" |
| I/o Options | URTD Interface Sensitive Ground Input IRIG-B |
| Length | 8.06" |
| Modbus / Dnp3 Rtu | Over Fiber Optic ST |
| Mounting Type | Standard |
| Phase Amps | 5A, 1A |
| Sensing Inputs | Current Protection and Metering |
| Type | Motor Relay |
| Width | 6.82" |