EATON EMR-3000-2A0BB0 Motor Relay, 40 to 250 VAC, 19 to 300 VDC Supply, 4 Inputs, 4 Outputs
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Relay |
| Analog Inputs | 0 |
| Analog Outputs | 1 |
| Application | Motor |
| Digital Inputs | 4 |
| Digital Outputs | 4 |
| Frequency Rating | 50/60 Hz |
| Height | 8.62" |
| I/o Options | IRIG-B URTD Interface |
| Length | 8.06" |
| Modbus / Dnp3 Rtu | Over RS-485 |
| Mounting Type | Standard |
| Phase Amps | 5A, 1A |
| Sensing Inputs | Current Protection and Metering |
| Type | Motor Relay |
| Width | 6.82" |