EATON EDR-3000-2C0FA0 Distribution Relay, Edr-3000, Distribution Relay | BJ4BBT
EATON EDR-3000-2C0FA0 Distribution Relay, 40 to 250 VAC, 19 to 300 VDC Supply, 4 Outputs, 4 Inputs
Item: BJ4BBTModel: EDR-3000-2C0FA0
In Stock
Get it by Monday, May 25
Base Relay EDR-3000
Communications Modbus RTU or DNP3 RTU over Fiber Optic ST
Current Sensing Inputs 1
Frequency Rating 50/60 Hz
Height 8.62"
I/o Options IRIG-B
Length 7.49"
Modbus / Dnp3 Rtu Over Fiber Optic ST
Mounting Type Semi-Flush
Number Of Inputs 4
Number Of Outputs 4
Phase Amps 5A, 1A