EATON ED3225LS21 Molded Case Circuit Breaker, Ed Type, Fixed Magnetic Trip, 3-Pole, 225A, 240 Vac, 125 Vdc
Get it by Thursday, May 21
€4,538.30 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Circuit Breaker |
| Height | 4.13" |
| Length | 3.38" |
| Width | 4.13" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 2.03 |
| Ship height (cm) | 10.49 |
| Ship length (cm) | 8.59 |
| Ship width (cm) | 10.49 |
| Country of Origin | US |
Explore Products
- PROTEAM 104273 Switch Cord Assembly
- REGAL 029118AS64 Hand Tap, M12 x 1.75 Size, D6 Limit, 4 Flutes, Plug, Left Hand With Chrome over Nitride
- VOLLRATH XMIX8223 Bowl Lift Handle/Linkage Assembly
- SCIENTIFIC CUTTING TOOLS A6SCREWS 302307 T-6 Plus Screws For Insert Tool
- BALDOR / DODGE 219473 24X26 CR WI XT40 Wing Pulley
- SPEARS VALVES 340-100812 Elbow, 90 Deg., Socket, Class 160, 6 Size, PVC
- GRAINGER BULK-RS-SBR60-86 Sbr Sheet, 12 Inch X 36 Inch, 0.25 Inch Thickness, 60A, Plain Backing, Black, Smooth
Explore More
- KEYSHAFT
- Combination Wrench Sets
- Polarized Safety Glasses
- Personnel Lifts
- Repair Clamps
- KRYTOX 240AZ Series Aerospace Grade Fluorinated Grease
- DEVILBISS High Volume Low Pressure Spray Guns
- ANVIL C120 Series Cable Studs
- LYON Box Locker
- SQUARE D Pendant Push Buttons
- PASS AND SEYMOUR Titan Series Fluorescent Dimmers
- RAVAS Class III Forklift Truck Scales
- KENNEDY All Purpose Grade Labels
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
EATON ED3225LS21 Molded Case Circuit Breaker, Ed Type, Fixed Magnetic Trip, 3-Pole, 225A, 240 Vac, 125 Vdc
€4,538.30 /unit



