EATON E34RB120H6 Corrosion Resistant Pushbutton, Green, Standard Actuator, Blue, Plastic, 120 Vac/Dc
Item: BJ2XZMModel: E34RB120H6
In Stock
Get it by Friday, May 22
Actuator Type Standard
Height 0.01"
Lamp Module Type Incandescent, Resistor
Led Lamp Number Bayonet Base
Length 0.01"
Lens Color Blue
Lens Material Plastic
Nema Enclosure Rating NEMA 12, NEMA 13, NEMA 3, NEMA 3R, NEMA 3S, NEMA 4, NEMA 4X
Notes Use NEMA 4X 10250T Operators Where Exposed To Ultraviolet Light
Supply Voltage 120V AC/DC
Type 30.5 mm, Corrosion Resistant Watertight/Oiltight
Width 0.01"