EATON E2ME3800W Molded Case Circuit Breaker, M-Frame, Type E2Me, 500-2500A, 3-Pole, 800A, 600 Vac
Item: BJ2UDZModel: E2ME3800W
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 800A
Height 8 1/4"
Interrupt Rating 65 kAIC at 240V AC, 35 kAIC at 480V AC, 22 kAIC at 250V DC, 25 kAIC at 600V AC
Length 4.06"
Number Of Poles 3
Trip Type Electronic LSI
Type Specialty Complete
Voltage 600V AC