EATON E2ME3800M2W Molded Case Circuit Breaker, Electronic Li Trip, 1000-4000A, 3-Pole, 800A, 600 Vac
Item: BJ2UDRModel: E2ME3800M2W
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 800A
Height 8 1/4"
Interrupt Rating 25 kAIC at 600V AC, 65 kAIC at 240V AC, 22 kAIC at 250V DC, 35 kAIC at 480V AC
Length 4.06"
Number Of Poles 3
Trip Type Electronic LI
Type Specialty Complete
Voltage 600V AC