EATON E2LW3450MLW Molded Case Circuit Breaker, L-Frame, Type E2Lw, 1125-2250A, 3-Pole, 450A, 1200 Vac
Item: BJ2UCDModel: E2LW3450MLW
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 450A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type E2LW
Class Mining
Frame L
Height 7"
Interrupt Rating 10 kAIC at 1200V AC
Length 13"
Number Of Poles 3
Trip Rating 1125-2250A
Trip Type Interchangeable Magnetic Only
Voltage 1200V AC
Width 10"