EATON E2LW3400W Molded Case Circuit Breaker, L-Frame, Type E2Lw, 2000-4000A, 3-Pole, 400A, 1200 Vac
Item: BJ2UBUModel: E2LW3400W
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 400A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type E2LW
Class Mining
Frame L
Height 7"
Interrupt Rating 10 kAIC at 1200V AC
Length 13"
Number Of Poles 3
Trip Rating 2000-4000A
Trip Type Interchangeable Thermal-magnetic
Width 10"