EATON E2KEM3400M2W Molded Case Circuit Breaker, K-Frame, Type E2Kem, Complete Breaker, 3-Pole, 400A, 1000 Vac
Item: BJ2TPCModel: E2KEM3400M2W
In Stock
Amperage Rating
Get it by Tuesday, May 26
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 400A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type E2KEM
Class Mining
Frame K
Height 6 1/4"
Interrupt Rating 14 kAIC at 1000V AC
Length 6 3/4"
Number Of Poles 3
Trip Type Interchangeable Magnetic Only
Type E2 Mining
Voltage 1000V AC