EATON E2KEM3225M2W C, K-Frame Molded Case Mining Breaker, Specialty Complete, 65 Kaic At 240V | BJ2TNJ
EATON E2KEM3225M2W C, K-Frame Molded Case Mining Breaker, Specialty Complete, 65 Kaic At 240V
Item: BJ2TNJModel: E2KEM3225M2W
In Stock
Amperage Rating
Get it by Tuesday, May 26
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 225A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type E2KEM
Class Mining
Frame K
Interrupt Rating 14 kAIC at 1000V AC
Length 4.1"
Number Of Poles 3
Trip Rating 500-2500A
Trip Type Interchangeable Magnetic Only
Type E2 Mining
Voltage 1000V AC