EATON E2F100KMU62 E2 Mining Complete Molded Case Circuit Breaker, F-Frame, E2F | BJ2RXY
EATON E2F100KMU62 Molded Case Circuit Breaker, Type E2F, F-Frame, 150-500A, 3-Pole, 100A, 600 Vac, 250 Vdc
Item: BJ2RXYModel: E2F100KMU62
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 100A
Frame F
Height 6"
Interrupt Rating 65 kAIC at 240V AC, 10 kAIC at 250V DC, 25 kAIC at 480V AC, 18 kAIC at 600V AC
Length 3.38"
Undervoltage Release 110-127V AC
Voltage 600V AC/250V DC
Width 4.13"