Item: BJ2QBYModel: E10T215ES
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Toggle Switch
Bushing Length 0.47"
Height 2.1"
Length 1.3"
Lever Length 0.563"
Rating 15A at 125V, 10A at 250V, 1/2 hp at 50V
Series Series E10
Switch Type Toggle Switch
Terminals Screw
Throw Type Double-throw
Width 0.7"