EATON CHSUR32L225K Load Center, 1 Phase, 120/240 VAC
Item: BJ8LGGModel: CHSUR32L225K
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Load Center
Amps Rating 225A
Bus Material Copper
Height 3 22/25"
Interrupt Rating 25 kAIC
Length 37"
Notes Order Cover Separately, Convertible With Main Lugs Installed
Number Of Circuits 32
Number Of Spaces 32
Special Features Factory Integrated Surge
Type Surge Loadcenter
Used With CHSUR8KF8kf
Width 14.31"