EATON CH36B200EGPK Ch Main Breaker Loadcenters, St And ard, Main Breaker, 200 A, K, Copper, Nema 1, Metallic, Ch, 36, 36 | BJ8JBQ
EATON CH36B200EGPK Main Circuit Breaker Load Centre, 1-Phase, 120/240VAC, 200 36P, 25 kA Interrupt
Item: BJ8JBQModel: CH36B200EGPK
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Load Center
Amps Rating 200A
Bus Material Copper
Enclosure Material Metal
Height 3 22/25"
Interrupt Rating 25 Kaic
Length 29.13"
No. Of Wires 3
Notes ATS Ready Load Center With Factory-Installed ATS Kit
Number Of Circuits 36
Number Of Spaces 36
Special Features Standard
Type Main Breaker
Width 14.31"