EATON CH30B125R Ch Main Breaker Loadcenters, St And ard, Main Breaker, 125 A | BJ8HXV
EATON CH30B125R Main Circuit Breaker Load Centre, 1-Phase, 120/240VAC, 125 30P, 10 kA Interrupt
Item: BJ8HXVModel: CH30B125R
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Load Center
Amps Rating 125A
Bus Material Copper
Enclosure Material Metal
Feed Type Overhead
Height 5.19"
Interrupt Rating 10 Kaic
Length 29.13"
No. Of Wires 3
Number Of Circuits 30
Number Of Spaces 30
Special Features Standard
Type Main Breaker
Voltage Rating 120/240V
Width 14.31"
Wire Size #6 AWG to 1/0 AWG