EATON CH30B3150R Ch Main Breaker Loadcenter, St And ard, Main Breaker, 150 A, Lopper, Nema 3R, Metallic, 10 Kaic | BJ8HYD
EATON CH30B3150R Main Circuit Breaker Load Centre, 208Y/120/240VAC, 150 10 kA Interrupt, 3-Phase
Item: BJ8HYDModel: CH30B3150R
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Load Center
Amps Rating 150A
Feed Type Overhead
Height 5.19"
Interrupt Rating 10 Kaic
Length 39"
No. Of Wires 4
Notes Furnished With Hub Closure Plates.
Type Main Breaker
Width 14.31"
Wire Size #1 AWG to 4/0 AWG