EATON CCVH2200SR01 Tenant Main Circuit Breaker, 120 V Shunt Trip, 200 A, 25 Kaic, 2-Pole, 120/240 V
Item: BJ8GDCModel: CCVH2200SR01
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 200A
Circuit Breaker Frame Type CCV
Features 120V Shunt Trip
For Use With Type ECC Unit Enclosures
Height 5 1/2"
Interrupt Rating 25 kAIC
Length 8"