EATON CCVH2125SR01 Tenant Main Circuit Breaker, 120 V Shunt Trip, 125 A, 25 Kaic, 2-Pole, 120/240 V
Item: BJ8GCCModel: CCVH2125SR01
In Stock
Get it by Monday, May 25
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 125A
Circuit Breaker Frame Type CCV
Features 120V Shunt Trip
For Use With Type ECC Unit Enclosures
Height 5 1/2"
Interrupt Rating 25 kAIC
Length 8"