EATON CCVH2150 Type Ccv Tenant Main Circuit Breaker, Tenant Main Circuit Breaker, 150 A, 25 Kaic | BJ8GCL
EATON CCVH2150 Tenant Main Circuit Breaker, Type Ccv, 150 A, 25 Kaic, 2-Pole, 120/240 V
Item: BJ8GCLModel: CCVH2150
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 150A
Circuit Breaker Frame Type CCV
For Use With Type ECC Unit Enclosures
Height 5 2/5"
Interrupt Rating 25 kAIC
Length 7.7"