EATON CCVH2100 Type Ccv Tenant Main Circuit Breaker, Tenant Main Circuit Breaker, 100 A, 25 Kaic | BJ8GBU
EATON CCVH2100 Tenant Main Circuit Breaker, Type Ccv, 100 A, 25 Kaic, 2-Pole, 120/240 V
Item: BJ8GBUModel: CCVH2100
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 100A
Circuit Breaker Frame Type CCV
For Use With Type ECC Unit Enclosures
Height 5 1/2"
Interrupt Rating 25 kAIC
Length 8"