EATON C25DNF325AC-GL Definite Purpose Contactor, Quick, 25A, 110-120 Vac, 50/60 Hz | BJ7ZKN
EATON C25DNF325AC-GL Definite Purpose Contactor, Quick, 25A, 110-120 Vac, 50/60 Hz, 3-Pole, 35A, Non-Reversing
Item: BJ7ZKNModel: C25DNF325AC-GL
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Definite Purpose Contactor
Amps Range 15-50A
Auxiliary Contacts Quick Connect
Coil Voltage 208-240V AC
Connection Quick
Enclosure Type Open With Metal Mounting Plate
Frequency 50-60 Hz
Inductive Full Load 25A
Length 3.35"