EATON C25DNF315D-GL Definite Purpose Contactor, 15A, Quick Connect, 440-480 Vac, 3-Pole, Non-Reversing
Item: BJ7ZKUModel: C25DNF315D-GL
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Definite Purpose Contactor
Accessories Mounting Plate
Amps Range 15-50A
Auxiliary Contacts Quick Connect
Coil Voltage 120V DC
Connection Quick
Enclosure Type Open With Metal Mounting Plate
Inductive Full Load 25A
Length 3.35"