EATON C25DNF225B-GL Definite Purpose Contactor, Quick Connection, 25A, 2-Pole, Global Listed
Item: BJ7ZEWModel: C25DNF225B-GL
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Definite Purpose Contactor
Accessories Mounting Plate
Amps Range 15-50A
Auxiliary Contacts Quick Connect
Coil Voltage 12V AC
Connection Quick
Enclosure Type Open With Metal Mounting Plate
Frequency 50/60 Hz
Inductive Full Load 25A
Length 3.35"