EATON BRS125CLX Field Installation Kits And Parts Main And Sub-Feed Lug Blocks | BJ7TUH
EATON BRS125CLX Main/Sub-Feed Lug Block, 2P, 125 A
Item: BJ7TUHModel: BRS125CLX
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Lug
Amps Rating 125A
Height 1"
Length 1"
Notes Two Poles Across From The Lug Block Are Unusable
Product Name Eaton BR Sub Feed Lug
Type Sub Feed Lug
Width 1"
Wire Size #6 AWG to 2/0 AWG