EATON BR4242B600S Main Circuit Breaker Loadcenter, 600A, Cover Included, Nema 1, 42 Circuits, Single-Phase | BJ7TCX
EATON BR4242B600S Main Circuit Breaker Loadcenter, 1-Phase, 120/240 VAC, 600A, 22 kA Interrupt
Item: BJ7TCXModel: BR4242B600S
In Stock
Get it by Monday, May 25
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Load Center
Amps Rating 600A
Bus Material Aluminum
Cover Cover Included
Height 8"
Interrupt Rating 22 Kaic
Length 66 1/2"
Mounting Surface
Nema Enclosure Rating NEMA 1
Number Of Circuits 42
Number Of Spaces 42
Phase 1
Type Main Circuit Breaker Loadcenter
Width 15"