EATON BAB2100S1 Quicklag Industrial Thermal-Magnetic Circuit Breaker | BJ7PRD
EATON BAB2100S1 Miniature Circuit Breaker, 120/240 VAC, 100A, 10 kA Interrupt, 2P
Item: BJ7PRDModel: BAB2100S1
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Bolt On Circuit Breaker
Amps Rating 100A
Circuit Breaker Type Bab
Features 24,48V DC Shunt Trip
Height 1"
Interrupt Rating 10 kAIC
Length 5"
Mounting Type Bolt-On
Notes HACR Rated
Number Of Poles 2
Quantity 7
Trip Type Non Interchangeable
Type Thermal Magnetic Circuit Breakers
Voltage Rating 120/240V
Width 3"