EATON A30CNE45LA5E045 Definite Purpose 3-Phase Starter, Non-Reversing, Common Ctrl | BJ7GFZ
EATON A30CNE45LA5E045 Definite Purpose Starter, 3-Phase, Non-Reversing, 45A, 380/415 V Coil, 1No Pressure Plate
Item: BJ7GFZModel: A30CNE45LA5E045
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Starter
Amps Rating 45A
Coil Voltage 380/415V AC
Contact Configuration 1 NO pressure plate
Control Characteristics Common Control
Enclosure Type Open With Metal Mounting Plate
Frequency 50 Hz
Inductive Full Load 45A
Length 6.67"