EATON A29SRE45BX3E032 Definite Purpose Starter, 3-Phase, Non-Reversing, 45A, 208/240 V Coil, 24-32A Overload
Item: BJ7FXRModel: A29SRE45BX3E032
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Starter
Amps Rating 45A
Coil Voltage 208/240V AC
Contact Configuration No side mounting auxiliary contacts
Frequency 50/60 Hz
Height 13.27"
Inductive Full Load 45A
Length 6.67"