EATON A29SNE75AA3E075 Definite Purpose Starter, 3-Phase, Non-Reversing, 75A, 110/120 V Coil, 15-75A Overload
Item: BJ7FQPModel: A29SNE75AA3E075
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Starter
Amps Rating 75A
Coil Voltage 110-120V AC
Contact Configuration 1 NO pressure plate
Frequency 50/60 Hz
Height 13.27"
Inductive Full Load 75A
Length 6.67"