EATON A29CRE45AA3E032 Definite Purpose 3-Phase Starter, Non-Reversing W/ C396, Common Ctrl | BJ7EZX
EATON A29CRE45AA3E032 Definite Purpose Starter, 3-Phase, Non-Reversing, 1No Pressure Plate, 45A, 110/120 V Coil
Item: BJ7EZXModel: A29CRE45AA3E032
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Starter
Amps Rating 45A
Coil Voltage 110-120V AC
Contact Configuration 1 NO pressure plate
Frequency 50/60 Hz
Height 13.27"
Inductive Full Load 45A
Length 6.67"