EATON A29CGE60BA3E075 Definite Purpose Starter, 3-Phase, Non-Reversing, 60A, 208/240 V Coil, 15-75A Overload
Item: BJ7EMXModel: A29CGE60BA3E075
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Starter
Amps Rating 60A
Contact Configuration 1 NO pressure plate
Frequency 50/60 Hz
Height 13.27"
Inductive Full Load 60A
Length 6.67"