EATON A27SNE45B040 Definite Purpose Starter, 45 A, Coil: 208-240 V, 50/60 Hz, 24-40 Fla | BJ7DZH
EATON A27SNE45B040 Definite Purpose Starter, 45A, Non-Reversing, 208-240 V, 50/60 Hz, 3-Phase
Item: BJ7DZHModel: A27SNE45B040
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Item Starter
Amps Rating 45A
Coil Voltage 208-240V AC
Frequency 50/60 Hz
Height 6"
Length 3.9"