EATON A27SNE30B016 Definite Purpose Starter, 30 A, Coil: 208-240 V, 50/60 Hz, 10-16 Fla | BJ7DYH
EATON A27SNE30B016 Definite Purpose Starter, 30A, 50/60 Hz, 3-Phase, Non-Reversing, 208-240 V
Item: BJ7DYHModel: A27SNE30B016
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Item Starter
Amps Rating 30A
Coil Voltage 208-240V AC
Frequency 50/60 Hz
Height 6"
Inductive Full Load 30A
Length 3.9"