EATON A27SNC25T024 Definite Purpose Starter, 25 A, Coil 24 V, 50/60 Hz, 16-24 Fla, Separate Control Wiring | BJ7DXP
EATON A27SNC25T024 Definite Purpose Starter, 25A, 50/60 Hz, 3-Phase, Non-Reversing, 24 V
Item: BJ7DXPModel: A27SNC25T024
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Starter
Amps Rating 25A
Coil Voltage 24V AC
Control Characteristics Separate Control
Enclosure Type Open With Metal Mounting Plate
Frequency 50/60 Hz
Inductive Full Load 25A
Length 3.7"