EATON A27CRC25B2P4 Definite Purpose Starter, 25 A, Coil: 208-240 V, 50/60 Hz, Common Control Wiring | BJ7DLD
EATON A27CRC25B2P4 Definite Purpose Starter, 3-Phase, Non-Reversing, 25A, 208-240 V, 50/60 Hz
Item: BJ7DLDModel: A27CRC25B2P4
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Starter
Amps Rating 25A
Coil Voltage 208-240V AC
Frequency 50/60 Hz
Inductive Full Load 25A
Length 3.7"
Terminals Screw/Pressure Plate
Type Non-Reversing
Width 2.23"