EATON A27CNE45A016 Definite Purpose Starter, 45 A, Coil: 110-120 V, 50/60 Hz, 10-16 Fla, 10-16 Fla | BJ7DHB
EATON A27CNE45A016 Definite Purpose Starter, 45A, 50/60 Hz, 110-120 V, 3-Phase, Non-Reversing
Item: BJ7DHBModel: A27CNE45A016
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Item Starter
Amps Rating 45A
Coil Voltage 110-120V AC
Control Characteristics Common Control
Enclosure Type Open With Metal Mounting Plate
Frequency 50/60 Hz
Height 6"
Inductive Full Load 45A
Length 3.9"